STRONA GŁÓWNA | FORUM | KSIĘGA GOŚCI | KONTAKT
Panorama Szczebrzeszyna
HISTORIA : Dzieje miasta - Biografie - Wspomnienia - Legendy - Żydzi - Dawne herby - Plany, mapki | ZABYTKI : Miejskie zabytki - Kapliczki | INFORMACJE : Adresy - Plan miasta - Rozkłady jazdy - Info turystyczne | GMINA : O gminie - Władze - Sołectwa - Parafie | KULTURA : Miejski Dom Kultury - Kalendarz imprez - Artyści | SPORT : Piłka nożna - Jiu-Jitsu - Tenis stołowy| RÓZNE : Wiersz J.Brzechwy - Dla kolekcjonerów - Wydawnictwa - Linki - Ciekawostki | FOTOGRAFIE : Galeria foto
R E K L A M A

Szukaj w sieci Szukaj w witrynie www.elohim1.republika.pl


Miejski Dom Kultury

Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie istnieje od 1965 roku. Jego siedzibą została odbudowana po wojennych zniszczeniach synagoga. MDK jest otwarty codziennie : poniedziałek w godz. 8.00 - 15.00, od wtorku do czwartku w godz. 8.00 - 19.00, w piątki od 8 - 17.00, a w sobotę w godz. 9.00 - 14.00.

W godzinach otwarcia MDK można zwiedzać synagogę.

 

Obecnym dyrektorem MDK w Szczebrzeszynie jest Sławomir Kalita, e-mail : mdk@szczebrzeszyn.pl 

 

Stałe formy działalności prowadzone w Miejskim Domu Kultury to :

 

Orkiestra Dęta.

Orkiestra Dęta w Szczebrzeszynie powstała w 1894 roku, przez wiele lat nie posiadała stałego miejsca, dopiero w 1985 r. znalazła swoją siedzibę w domu kultury. Skład orkiestry stanowią przeważnie muzycy amatorzy pochodzący z okolicznych miejscowości. Orkiestra Dęta ze Szczebrzeszyna została wyróżniona m.in.''Srebrną'' oraz ''Brązową Trąbką'' na Wojewódzkim Festiwalu Orkiestr Dętych w Biłgoraju i I miejscem na Przeglądzie Orkiestr Dętych w Krasnobrodzie.

Klub Seniora.

Od 1980 r. obok innych form działalności istnieje także Klub Seniora zrzeszający starsze Panie i Panów.

Klub Tańca Nowoczesnego ''Chrząszcze'' i ''Grand X''.

Klub został założony w 1990 r. przez Starszego Instruktora i jednocześnie choreografa zespołu Tadeusza Luterka. Do klubu należą dzieci i młodzież szkolna w wieku od 7 do 18 lat. Tańce, w których Klub się specjalizuje to : hip ~ hop, funky, disco. W swojej ponad dziesięcioletniej karierze na międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach tańca tancerze zajmowali czołowe miejsca, również międzywojewódzkie i wojewódzkie przeglądy i konkursy kwalifikowały zespół w finałowych miejscach.

Zespół Wokalny ''Tęczowe Humorki''.

Zespół został założony w 1993 r. przez Starszego Instruktora Sławomira Kalitę, który jest opiekunem zespołu. Tęczowe Humorki uczestniczą w różnych festiwalach i przeglądach piosenki, występują również na szkolnych i gminnych imprezach. Na festiwalu Piosenki Dziecięcej Białe'95 zdobyli nagrodę główną ''Złotą Łódkę''.

Zespół teatralny ''Cymes Paka''.

Zespół utworzyła w 1993 r. Starszy Instruktor Anna Ciebień. W spektaklach dzieci wykorzystują zrobione przez siebie kukiełki i pacynki. Grupa otrzymała w 1996 r. wyróżnienie na Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy w Puławach.


Ponadto działają :


- Zespół Wokalny ''A Propos''.

- Klub Plastyka Amatora.O serwisie - ReklamaKontakt
© 2001 - 2008 Copyright by Tomasz Gaudnik. All rights reserved.